Pończochy samonośne

Nie każda kobieta lubi nosić pas do pończoch. Powodów, które wymieniają jest wiele: odznacza się pod sukienką, jest niewygodny, źle się w nim czują itp. Co prawda przeważnie nie jest to powód, aby zrezygnować z noszenia pasa, a raczej sygnał by poszukać innego, bardziej dopasowanego (lepszej jakości), ale nie to jest tematem tego wpisu.

Jeśli chcesz założyć pończochy, ale bez pasa, to możesz sięgnąć po pończochy samonośne. Pod ich manszetą znajduje się pasek (lub kilka pasków) silikonu, które podtrzymują pończochy we właściwym miejscu na nodze.

Sama również noszę samonośki, a jednym z powodów, dlaczego je wybieram jest ich koronkowa manszeta i interesujące wzory, które są praktycznie niespotykane w nylonach.

Pończochy samonośne

Na poniższych zdjęciach możesz zobaczyć, jak szeroki jest wybór pończoch samonośnych (a to i tak tylko mały fragment tego co znajdziesz na rynku).

Pończochy samonośne

Na koniec małe porady:

  • nie kupuj tanich pończoch z supermarketu – są słabej jakości i mogą zsuwać Ci się z nóg,
  • wybierz pończochy w rozmiarze odpowiednim dla Ciebie – nie tylko za duże, ale i za małe będą się zsuwały,
  • jeśli możesz, to wybierz kabaretkisą seksowne i intrygujące, a ze względu na swoją konstrukcję, lepiej trzymają się na nogach (nie ściągają się, jak zwykłe pończochy i nie ciągną manszet w dół).

To tyle na temat pończoch samonośnych. Jak zwykle zapraszam do dyskusji. Ja powiem tylko od siebie, że kocham samonośki ze względu na cudowne koronki, które kuszą prowokującym wyglądem.

 
Przeczytaj również:

5 komentarzy do wpisu „Pończochy samonośne”

  1. Uwielbiam kobiety w samonośkach, po prostu cudowny widok. Podobają mi się bardziej, niż te do pasa, choć niektore (jak te Patrycji) też są piękne.

  2. Piękno pończoch zaprezentowanych w tym wpisie wynika głównie z ich koronkowych wykończeń i ciekawych wzorów. Myślę, że to właśnie działa na mężczyzn. Mam rację?

    Pończochy nylonowe są zazwyczaj gładkie i na pierwszy rzut oka nie robią aż takiego wrażenia. Ale zachęcam, by przyjrzeć się im z bliska :)

  3. Zgadzam się z Tobą, w moim przypadku koronka ma tutaj wiele do powiedzenia. Mnie osobiście podobają się pończochy, w których koronkowe wykończenie jest dość szerokie (tak jak te z tych dolnych zdjęć). Po prostu cudo! :)

  4. Zgadzam się. Tylko nie rozumiem dlaczego relatywnie tak mały jest wybór wzorzystych i/albo grubych pończoch wobec rajstop.

  5. I dodam jeszcze – wiele jest niekoronkowych, a ciekawych i smakowitych wzorów wykończeń samonośnych.

Dodaj komentarz